MIL-C-83522 Testi

MIL-C-83522 Testi

Bölme ve kablo sonlandırma konfigürasyonlarına sahip tek uçlu fiber optik konektörler, MIL-C-83522 (Fiber Optik Tek Uçlu (ST) Konektörler için Genel Özellikler) uyarınca yeterlilik testi için hedeflenen üründür. Tek modlu ve çok modlu fiberlere sahip numuneler bu programa uygulanabilir. Nitelikli numuneler, iç mekan kurulumu, dış mekan, mobil militarize sistemler, hava taşıtı vb. alanlarda kullanılmaya hazırdır.

MIL-C-83522 Testi

MIL-C-83522 konektörlerinin tasarım özellikleri, optik bir sinyalin tek modlu ve çok modlu fiberlerden geçebildiği her ortamda (sıralı, duvara monte, panel ve raf, dik açı vb.) Çalışacak kadar esnektir. Bu iki tip fiber, bir konektörün fiş uçlarından oluşurken diğerinin soketlere sahip olduğu eşleştirilmiş bir çift olarak uygun optik performansa izin vermek amacıyla konektör kabuğu boyutları 1, 2, 16 ve 17'ye yerleştirilebilir.

Bu tür konektörler, bilgiyi iletişim yoluyla iletmek için bir bina yapısı, hava aracı, araçlar, vb. Aracılığıyla tutarlı bir optik sinyal sağlamak için kullanılır. Bu numuneler çok çeşitli alanlara yerleştirilebilir ve çeşitli tehlikelere dayanacak kadar dayanıklıdır. MIL-STD-1344 Metot 1007'ye göre test edilen Ozona Maruz kalma ve MIL-STD-1344 Metot 1016'ya göre test edilen Sıvıya Daldırma birkaç örnektir. Ozona Maruz Kalma, konektörlerin dayanıklılığını test eder; Sıvıya Daldırma, konektörlerin kimyasal maruziyete karşı direncini test eder. MIL-C-83522 testi, Dünya'da ve / veya uzayda kullanım sırasında gerekli optik performans seviyelerini ele alır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp