MIL-DTL-83526 Testi

MIL-DTL-83526 Testi

MIL-DTL-83526 (Fiber Optik Dairesel Konektör için Genel Spesifikasyon, Hermafrodit) uyarınca yapılan test, hermafrodit arabirimi, fiber optik konektörleri, ayrıntı spesifikasyon belgesindeki optik gereksinimlere göre taramaktır. Tek modlu ve çok modlu fiberler içeren numuneler, delme gibi aşırı çevresel tehlikeleri kopyalayan bir programdan geçer.

MIL-DTL-83526 Testi

Hermafroditik konektörler arka kapaklardan (12 ila 17 ve 20 ila 21 boyutlarında), koruyucu kapaklardan ve saklama kaplarından oluşur. Bir hermafroditik konektör, bir çiftin daha verimli olmasını sağlayan bir dizi fiş ve soket içerir. Konektörlerin metalik tasarımı, yüksek seviyelerde titreşim ve darbelere dayanacak kadar dayanıklıdır. Sıcaklık Ömrü (TIA / EIA-455-4'e göre) ve İrtifa Daldırma (EIA / TIA-455-15 ve MIL-PRF-85045 uyarınca) gibi farklı termal / nem ortamları da yürütülür. 

MIL-DTL-83526 testlerinin bazı ayrıntıları aşağıda verilmiştir:

  • Sıcaklık Ömrü testi: Örnekler birkaç saat aşırı sıcaklığa maruz kaldığında optik performans için testler.
  • Rakım Daldırma testi: Örnekleri basınçlı bir ortama ve belirli sıcaklıklarda maruz bırakır.

Petrol sahası, su altı vb. Gibi sondajın gerekli olduğu alanlar, sert çarpma ve titreşim ortamları optik bir bağlantıya müdahale eder. Bir konektör fişi ve soketlerinden oluşan tipik bir çift çift, tipik olarak kullanımın ortasında çözülür. Bu konektörlerin hermafroditik tasarımı, bir optik sinyal için daha dayanıklı bir bağlantı kurar ve askeri saha uygulamalarına dayanır. 

MIL-DTL-83526, konektörün eşleşme dayanıklılığını ve optik kabiliyetini taklit edilmiş aşırı ortama maruz bırakarak test eder. Bu detay spesifikasyonuna göre ürünün niteliği, birincil savunma müteahhitlerine dağıtılabilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp