MIL-PRF-28876 Testi

MIL-PRF-28876 Testi

MIL-PRF-28876'ya göre yapılan testler (Fiber Optik Dairesel Konektör, Fiş ve Priz Stili için Genel Şartname), çok çeşitli askeri gemilerin kullanımı için çok sayıda çıkarılabilir terminiye sahip dairesel fiş ve priz stili fiber optik konektörleri nitelendirir.

MIL-PRF-28876 Testi

Potansiyel MIL-PRF-28876 fiber optik konektörlerin tasarımı (kabuk boyutları 1, 6, 10, 11 ve 15), diğer konektör fişi ve priz kurulumlarıyla eşleştirilme esnekliği sağlar. Çıkarılabilir terminal (MIL-PRF-29504'te tanımlanmış ve özel olarak test edilmiştir), bir fişi ve prizi düz bir bağlantı yapma, çifti bir duvara veya duvara monte etme, bir bağlantı gibi herhangi bir kurulum senaryosuna eşleştirmeyi ve sökmeyi mümkün kılar 90 ° açıyla vb. kurulur. Bununla birlikte, bağlantı bir askeri gemide kurulduğunda iklim koşulları, şoklar ve titreşim gibi belirli test senaryolarından gelen optik sinyale herhangi bir müdahaleyi önleyecek kadar dayanıklı olmalıdır.

Zaman zaman, bir donanma gemisi potansiyel olarak kendisini zorlu ortamlarda ve savaşta bulabilir. Bu gibi durumlar sırasında, konektör sürekli olarak tek modlu ve çok modlu fiberleri aracılığıyla bilgi sağlamalı ve bağlantıyı kesmeyecek kadar dayanıklı olmalıdır. 

MIL-PRF-28876'daki çevresel ve mekanik testler, sıcaklıktaki keskin değişiklikler gibi zorlu durumları çoğaltır (Termal Şok testi, TIA / EIA-455-71 Çizelgesi uyarınca aşırı bir sıcaklıkta kablo büzülmesinin etkileriyle numunelerin optik performansını ölçer C) füze veya torpidoya yüksek şok darbeleri (MIL-S-901) ve konektör numunelerinin dayanıklılık seviyelerini test ederken deniz suyu dışındaki sıvılara maruz kalmayı simüle etmek için Sıvıya Daldırma (TIA-455'teki koşullara göre) -12).

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp