MIL STD 461 İletilen Emisyon Testleri

MIL STD 461 İletilen Emisyon Testleri

Testin bitiş frekansı 40 GHz veya EUT içinde üretilen veya alınan en yüksek frekanstan (hangisi daha düşükse) yirmi kat daha azdır. Dalga kılavuzu kullanan ekipman için gereksinim, dalga kılavuzunun kesme frekansının onda sekizinin altına uygulanmaz. 

MIL STD 461 İletilen Emisyon Testleri

RE103, vericileri operasyonel antenleri ile test etmek için CE106'ya bir alternatif olarak kullanılabilir. RE102, EUT'ye kalıcı olarak monte edilmiş antenlerle tasarlanmış ekipman için alma ve bekleme modlarında antenlerden gelen emisyonlar için geçerlidir. Bu test prosedürü, EUT'nin anten terminalinde görülen iletilen emisyonların belirtilen gereksinimleri aşmadığını doğrulamak için kullanılır.

CE101 İletilen Emisyonlar - Güç Uçları, 30 Hz - 10 kHz

Bu gereklilik, su üstü gemileri, denizaltılar, Ordu uçakları (uçuş hattı dahil) ve Donanma uçakları için EUT'nin parçası olmayan diğer kaynaklardan güç alan dönüşler dahil olmak üzere güç kabloları için geçerlidir.

CE102 İletilen Emisyonlar - Güç Uçları, 10 kHz - 10 MHz

Bu gereksinim, EUT'nin parçası olmayan diğer kaynaklardan güç alan geri dönüşler dahil tüm güç uçları için 10 kHz ila 10 MHz arasında geçerlidir. Bu test prosedürü, EUT kaynaklı elektromanyetik emisyonların geri dönüşler dahil olmak üzere güç girişi uçları için belirtilen gereksinimleri aşmadığını doğrulamak için kullanılır.

CE106 İletilen Emisyonlar - Anten Terminali, 10 kHz - 40 GHz

Bu gereklilik, vericilerin, alıcıların ve amplifikatörlerin anten terminalleri için geçerlidir. Bu gereklilik, EUT'ye kalıcı olarak monte edilmiş antenler ile tasarlanmış ekipman için geçerli değildir. Bu gerekliliğin iletim modu kısmı, EUT iletilen sinyalin bant genişliği dahilinde veya temel frekansın ± yüzde 5'i içinde, hangisi daha büyükse uygulanamaz. 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp