MIL STD 810 G Akustik Gürültü Testi

MIL STD 810 G Akustik Gürültü Testi

Akustik gürültü testi, malzemenin işlevsel performansında ve / veya yapısal bütünlüğünde kabul edilemez bir bozulma olmadan belirtilen akustik ortama direnme yeterliliğini belirlemek için gerçekleştirilir.

MIL STD 810 G Akustik Gürültü Testi

Bu test, şiddetli bir akustik gürültü ortamında çalışması ve / veya hayatta kalması gereken, bundan sonra malzeme olarak anılacak olan sistemler, alt sistemler ve birimler için geçerlidir. Bu test aynı zamanda akustik gürültü uyarımının aerodinamik türbülans simülasyonu için mekanik titreşim uyarımı ile kombinasyon halinde veya tercihan olarak kullanıldığı yerde bulunan malzeme için de geçerlidir (Yöntem 523.3).

Teknik sınırlamalar, laboratuvarın akustik ortamlarının üretimini ve kontrolünü kısıtlar. Bu nedenle, laboratuvar akustik alanları, "akustik" olarak sınıflandırılan gerçek dalgalı basınç yüklerinin çoğundan önemli ölçüde farklı olabilir. Bir test türü ve test tesisi seçerken ve ayrıca test sonuçlarını yorumlarken bu sınırlamaları göz önünde bulundurun. Örneğin, dağınık alan akustik gürültüsü (bkz. Paragraf 2.3.3.1), titreşen yapılardan yerel yansıma ve yeniden radyasyonun baskın olduğu iç boşluklardaki akustiği daha iyi temsil eder.

Aerodinamik türbülansa veya jet gürültüsüne maruz kalan dış deriler için, sıyrılma insidansı akustik gürültüsü (bkz. Paragraf 2.3.3.2), deri yüzeyleri boyunca akış / akustik dalga yayılmasını daha yakından temsil eder.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp