MIL STD 810 G Buzlanma ve Donma Yağmuru Testi

MIL STD 810 G Buzlanma ve Donma Yağmuru Testi

Buzlanma ve Donma Yağmuru testi, buzlanmanın malzemenin operasyonel kapasitesi üzerindeki etkisini değerlendirmek için yapılır. Bu yöntem aynı zamanda sahada kullanılacak öngörülen yöntemler dahil, buz çözme ekipmanı ve tekniklerinin etkinliğini değerlendirmek için testler sağlar.

MIL STD 810 G Buzlanma ve Donma Yağmuru Testi

  1. Dondurucu yağmur veya dondurucu çiseleme sonucu oluşan buzlanmaya maruz kalabilecek malzemeyi değerlendirmek için bu yöntemi kullanın. (Aşağıdaki 2.2.1.1 paragrafına bakın.)

  2. Deniz sıçramasından veya spreyden buz birikmesini geliştirmek için bu yöntemi kullanın, ancak buz kalınlıklarının buzun daha düşük yoğunluğunu yansıtacak şekilde değiştirilmesi gerekebilir.

Bu yöntem, aşırı soğutulmuş bulutlar arasında uçan uçakta kar koşullarını veya buz oluşumunu simüle etmez. Don doğal olarak meydana gelse de, etkilerin daha az önemli olduğu kabul edilir ve bu Yöntemde özel olarak ele alınmaz. Bu yöntem, hava / anten performansının değerlendirilmesi için uygun olmayabilir (yani, hava ile doymuş kırağı buzu önemli sinyal yansımasına neden olur). 

Ayrıca düşen, üflenen veya yeniden dönen kar ve ıslak kar veya sulu kar nedeniyle oluşan buzlanma etkileri de dikkate alınmaz. Bunlar, 2.1.1. Paragrafta belirtilenlerden daha hafif olarak kabul edilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp