MIL STD 810 G Daldırma Testi

MIL STD 810 G Daldırma Testi

Daldırma testi, malzemenin suya daldırmaya veya kısmen daldırmaya (örn., Fording) dayanıp dayanamayacağını ve daldırma sırasında veya sonrasında gerektiği gibi çalışıp çalışamayacağını belirlemek için gerçekleştirilir.

MIL STD 810 G Daldırma Testi

Operasyonla veya operasyon olmadan kısmen veya tamamen daldırmaya maruz kalabilecek malzeme için bu yöntemi kullanın. Bu test, bazı durumlarda, malzeme konfigürasyonunun her iki durumda da aynı olması ve su giriş yönteminin iyi anlaşılması koşuluyla, bir yağmur testi yerine su geçirmezliği doğrulamak için kullanılabilir. 

Suya daldırma testinin statik basıncı ile contalar bir destek plakasına sıkıca tutturulduğunda meydana gelmeyen yağmur testi sırasında yağmur etkisinin contalar boyunca su pompalamasına neden olduğu belgelenmiş durumlar vardır. Çoğu durumda, her iki test de yapılmalıdır.

Yaşam döngüsü profili, malzemeyi su altında tutabilen kısıtlamalar (paletli yükler dahil) gibi belirli uygulamaları tanımlamadıkça, daldırma testleri, yüzer maddeler için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp