MIL STD 810 G Düşük Basınç (Rakım) Testi

MIL STD 810 G Düşük Basınç (Rakım) Testi

Malzemenin düşük basınçlı bir ortamda dayanıp dayanamayacağını ve / veya çalışıp çalışamayacağını ve / veya hızlı basınç değişikliklerine dayanıp dayanamayacağını belirlemek için düşük basınç (yükseklik) testleri kullanılır.

MIL STD 810 G Düşük Basınç (Rakım) Testi

Muhtemel olan malzemeyi değerlendirmek için bu yöntem kullanılır:

  1. yüksek zemin kotlarında depolanır ve / veya çalıştırılır.

  2. hava taşıtının basınçlı veya basınçsız bölgelerinde taşınan veya çalıştırılan (aynı zamanda, yükseklikte çalıştırılan aktif olarak güçlendirilmiş malzeme için yöntem 520'yi de dikkate alın).

  3. hızlı veya patlayıcı bir dekompresyona maruz kalma ve eğer öyleyse, arızasının uçağa zarar verip vermeyeceğini veya personel için bir tehlike oluşturup oluşturmayacağını belirlemek için.

  4. uçakta harici olarak taşınır.

Bu yöntemin, 21.300m (70.000 ft) rakımın üzerinde uçan uzay araçlarına, uçaklara veya füzelere kurulacak veya çalıştırılacak malzemeyi test etmek için kullanılması amaçlanmamıştır. Testin, normal olarak uygun taşıma yöntemiyle ulaşılan maksimum irtifa (minimum basınç) olmasını önerilir.

Prosedür IV'ün bir kargo bölümünde taşınan malzeme için kullanılması amaçlanmamıştır. Örneğin, bir C-5 uçağı için analiz, 1 saniyede 8.000 ft'lik bir kabin yüksekliğinden 4000000'lik bir ortam yüksekliğine çıkmanın, yaklaşık 350 ft2 veya 19 ft x 19 ft'lik bir delik gerektireceğini göstermektedir. Uçağın yan tarafında bu kadar büyük bir deliğin olması uçak için felakete yol açacaktır. Lütfen 350 metrekarelik deliğin 1 saniyelik basınçsızlaştırma için olduğunu unutmayın. Saniyenin onda birinde basıncı azaltmak, on kat daha büyük bir delik gerektirir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp