ASTM C297 Testi

ASTM C297 Testi

ASTM C297 test yöntemi, göbeğin düz olarak gerilme mukavemetini, çekirdek-yüz bağını veya monte edilmiş bir sandviç panelin kaplamasını belirler. 

ASTM C297 Testi

Bu test yöntemi esas olarak kompozit ve polimer testi için kullanılır. EUROLAB, ASTM C297 test hizmetleri sunar. ASTM C297, çekirdekten yüzeye bağların gücünü ve kalitesini ölçmek için kullanılabilir. Ayrıca, çekirdek malzemesi için yassı gerilme mukavemeti verileri üretmek için de kullanılabilir. ASTM C297, bağlı sandviç paneller için bir kalite kontrol testi olarak kullanılır, ayrıca yapısal tasarım özellikleri, malzeme özellikleri ve araştırma ve geliştirme uygulamaları için düz gerilme mukavemetini ölçmek için kullanılır.

ASTM C297'ye göre test edilirken test sonuçlarının doğruluğu üzerinde etkisi olan faktörler arasında numune hazırlama, numune hazırlama, ortam test koşulları, çeneler ve numune hizalama ve test hızı yer alır.

Sistem Hizalama — Aşırı bükme erken arızaya neden olur. Aşırı bükülme, test tertibatından çıkarılmalıdır. Yanlış hizalanmış çeneler, kötü numune hazırlama veya bağlama blokları ve yükleme fikstürünün zayıf hizalanması nedeniyle bükülme meydana gelebilir.

Koşullandırma ve ortam testi koşulları - Düz yönde gerilme mukavemeti için test yaparken doğruluk, test numunelerinin koşullandırıldığı ve test edildiği çevresel koşullardan etkilenir. Koşullandırma süresi, numunelerin ne kadar higroskopik olduğuna bağlı olarak değişecektir. Kağıt bazlı ürünler için 24 saat genellikle yeterlidir, oysa bazı ürünler için minimum bir hafta gerekir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp