ASTM D2126 Testi

ASTM D2126 Testi

EUROLAB, ısıyla yaşlandırma testi hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D2126 testini sunmaktadır. Bu standart, birkaç sıcaklık ve nemin sert hücresel plastikler üzerindeki etkilerini bir termal ve nem döngüsü testi kullanarak değerlendirir.

ASTM D2126 Testi

Bu yöntem, hem suyun hem de sıcaklığın numuneler üzerindeki etkisini değerlendirmelerinden dolayı ASTM D1735 ve ASTM D4585 su direnci testlerine benzer. Bununla birlikte, deneysel koşullar aralığında farklılık gösterirler. Gerçekte, ASTM D2126'da parametrelerin yüksek derecede özelleştirilmesi varken, diğer standartlarda koşulların ayarlanmasında sınırlı bir esneklik vardır.

ASTM D2126 yönteminin amacı, nem ve sıcaklığın sert hücresel plastikler üzerindeki etkisini termal ve neme maruz kalma testi kullanarak değerlendirmektir. Bu test, belirli bir süre için amaçlanan uygulamaya benzer bir nem ve sıcaklık durumuna maruz kaldıktan sonra numunenin boyutlarındaki ve kütlesindeki değişikliklerin değerlendirilmesinden oluşur. Elde edilen sonuçlar, bir malzemenin belirli bir durumda performansını karşılaştırmaya, çeşitli hücresel plastiklerin göreceli performansını değerlendirmeye veya bir malzeme için bir kabul kriterini tanımlamaya hizmet edebilir. 

Ancak, numunenin performansını tahmin edemezler ve mühendislik hesaplamalarında kullanılamazlar. Bu testi çalıştırırken dikkate alınması gereken ana faktörler şunlardır: maruz kalma süresi, cihaz içindeki sıcaklık ve nem.

ASTM D2126 testi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamaktan ve özel malzeme testi gereksinimlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp