ASTM D3389 Testi

ASTM D3389 Testi

ASTM D3389 testi, kaplama testi hizmetlerinin bir parçası olarak EUROLAB tarafından sunulmaktadır. 

ASTM D3389 Testi

ASTM D3389 — Kaplanmış kumaş aşınma direnci için standart test yöntemi (döner platform aşındırıcı) - bir döner platform test cihazında bulunan iki aşındırıcı tekerleğin dönme hareketi yoluyla kauçuk veya plastikle kaplanmış bir kumaşın aşınma direncini değerlendirebilen bir prosedürü açıklar. Bu uygulama ASTM D-4060 standardına benzer.

ASTM D3389'un amacı, numuneyi iki aşındırıcı çarkın aşındırıcı etkisine maruz bırakarak numunenin aşınma direncini değerlendirmektir. Daha spesifik olarak, bu test, uç noktaya ulaşılıncaya kadar aşındırıcı çarkların dönme hareketi yoluyla numune üzerinde bulunan kaplamanın aşınmasından oluşur. 

Gerçekte, uç nokta ya önceden belirlenmiş bir devir sayısı ya da birinci ipliğin elde edilmesi olabilir. O anda, işlem sırasındaki kütle kaybını ve malzemenin aşınma endeksini karakterize etmek mümkündür. Son olarak, bu iki özellik, aynı koşullara maruz kalan birden fazla malzemenin göreceli performansını karşılaştırma imkanı sağlar.

Bu testi çalıştırırken göz önünde bulundurulması gereken ana faktörler şunlardır: malzemenin tipi ve bitirme miktarı, aşındırıcı tipi, numunenin montajı veya gerilimi ve aşındırıcı ile numune arasındaki basınç.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp