ASTM D4329 Testi

ASTM D4329 Testi

ASTM D4329, plastiklerin floresan UV maruziyetini test eder. ASTM G151 ve ASTM G154 uygulamalarına dayalı özel prosedürleri ve test koşullarını kapsar.

ASTM D4329 Testi

Bu test yöntemi ayrıca test numunelerinin hazırlanmasını, plastikler için en uygun test koşullarını ve test sonuçlarının değerlendirilmesini kapsar. Polimerlerin mekanik, elektriksel ve optik özellikleri, ışık, ısı ve su gibi dış ortam koşullarına maruz kaldıklarında önemli ölçüde değişebilir. 

Bu yöntem, ısıya ek olarak gün ışığı, nem etkileri de dahil olmak üzere, son kullanım koşullarıyla ilişkili özellik değişikliklerini harekete geçirmeyi amaçlamaktadır. Atmosferik kirlilik, biyolojik saldırı ve tuzlu suya maruz kalma gibi yerel hava koşullarının neden olduğu bozulmanın simülasyonu, bu uygulamada kullanılan maruz kalma ile tasarlanmamıştır. Floresan ışığa maruz kalma ve tuzlu su kombinasyonu için ASTM D5894'ü dikkate almalısınız.

Kesin ihtiyaçlarınız için hangi maruz kalma döngüsünün veya diğer test koşullarının kullanılması gerektiğine karar verirken rehberliğe ihtiyacınız olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

ASTM D4329 testi hakkında başka bir sorunuz varsa veya ürününüz için özel bir testi görüşmek üzere test uzmanımızla görüşmek isterseniz, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sizinle konuşmaktan ve ASTM D4329 testinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp