ASTM D5208 Testi

ASTM D5208 Testi

ASTM D5208, ışıkla parçalanabilen plastiklerin floresan ultraviyole (UV) maruziyetidir. Test iki uygulamaya dayanmaktadır: ASTM G151 ve ASTM G154. 

ASTM D5208 Testi

ASTM D5208 test yöntemi, bu iki uygulamayla kullanılacak özel test koşullarının yanı sıra numune hazırlama ve test sonuçlarının değerlendirilmesi için talimatlar verir. EUROLAB, polimer testi için sunduğu test teklifinin bir parçası olarak ASTM D5208 test hizmetleri sunmaktadır.

Kullanıldıktan sonra, ışıkla bozunan plastiklerin ışığa, ısıya ve suya maruz kaldıklarında hızlı kimyasal, fiziksel ve mekanik özellik kaybı göstermeleri amaçlanır. Tipik olarak, kimyasal olarak reaktif alanlar polimer zincirlerine eklenir ve bu da aşağıdaki dış ortam koşullarında polimerin bozulmasını kolaylaştırır: dış mekan ışığı, su ve ısı.

ASTM D5208, maksimum 20 mm kalınlığa sahip oldukları sürece yalıtım malzemelerini test etmek için de kullanılabilir. Örnekler, pozlamadan önce ve farklı zaman aralıklarında alınacaktır. Örnekler, mekanik özellikleri veya bunların kaybını ölçmek için kullanılacaktır. Örnekler ekstrakte edilirken test edilmelidir, yani mekanik özellikleri artık maruz kalmasalar bile değişeceği için gruplama yapılmamalıdır. 

ASTM D5208 testi hakkında başka bir sorunuz varsa veya belirli ürününüz için özel bir testi tartışmak üzere bir test uzmanımızla konuşmak isterseniz, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sizinle konuşmaktan ve ASTM D5208 testinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp