ASTM D6179 Testi

ASTM D6179 Testi

EUROLAB, ambalaj testi hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D6179'u sunmaktadır. Bu standart, kabın bütünlüğünü ve içeriklerin kaba kullanımlara dayanma kapasitesini değerlendirmek için gerekli olan yönergeleri verir. 

ASTM D6179 Testi

Gerçekte, bu özellikler, düşme, devrilme, devrilme veya yuvarlanma testleri kullanılarak değerlendirilir. Tersine, ASTM D6055, mekanik bir taşıma ekipmanı üzerinde taşınırken normal kullanıma dayanmak için içeriğin ve haznenin bütünlüğünü değerlendirmeye odaklanır. Son olarak, bu yöntemin kabul kriterleri ASTM D4169 standardına dayanmaktadır.

ASTM D6179, kabın belirli özelliklerini değerlendiren farklı test yöntemlerini açıklar. Ayrıca, kullanıcının yükün bütünlüğünü ve dengesini belirlemesine izin verirler. Ayrıca, bu yöntemlerle nakliye konteynırının veya birim yükün tasarımını iyileştirmek için bazı rehberlik sağlanır. Nitekim bu, deney sırasında gözlemlenen ürün veya ambalaj hasarları ile gerçek dağıtımda gözlemlenenler arasında var olan niteliksel korelasyondan kaynaklanmaktadır.

Düşme testi için dikkate alınması gereken ana faktörler şunlardır: düşme açısı ve konteynerin ağırlığı ve yüksekliği. Haznenin şekli ve ağırlığı, uç, devrilme ve yuvarlanma testleri için dikkate alınması gereken faktörlerdir.

ASTM D6179 testi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve özel malzeme testi gereksinimlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp