ASTM D638 Testi

ASTM D638 Testi

ASTM D638, plastiklerin çekme özelliklerini test eder. ASTM D638, nihai gerilme dayanımı, akma dayanımı, uzama ve Poisson oranı dahil olmak üzere plastik gerilme özelliklerini ölçer.

ASTM D638 Testi

Numuneler standart bir dambıl şeklinde kesilerek numuneye test sonrasında kırılmanın meydana geleceği küçültülmüş bir bölüm sağlanır. Numuneler, ön işlem, numune oryantasyonu, sıcaklık, nem ve test makinesi hızı gibi belirli koşullarda test edilir.

ASTM D638, kalınlığı 14 mm'ye (0,55 inç) kadar olan malzemeleri test etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, kalınlığı 1,0 mm'den (0,04 inç) az olan film dahil olmak üzere ince tabaka malzemeleri ASTM D882 testi kullanılarak test edilmelidir. EUROLAB, Plastik ve Polimerler testinin bir parçası olarak ASTM D638 test hizmetleri sunmaktadır.

ASTM D638 veya diğer plastik ve polimer testleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve özel test gereksinimleriniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp