ASTM D642 Testi

ASTM D642 Testi

ASTM D642, nakliye konteynerlerinin, bileşenlerinin ve birim yüklerin basınç direncini belirlemek için standart bir test yöntemidir. ASTM D642, kutular ve variller, bileşenler veya her ikisi gibi nakliye konteynerleri üzerinde sıkıştırma testleri yapmak için kullanılır. 

ASTM D642 Testi

EUROLAB, Paket test hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D642 testi sunar. Nakliye konteynerleri içerikli veya içeriksiz test edilebilir. Prosedür, kabın ambalaj yüzeylerine, çapraz olarak zıt kenarlara veya köşelere uygulanan harici sıkıştırıcı yüklere direnme kabiliyetini ölçmek için kullanılabilir.

Tek tek nakliye konteynırlarının yanı sıra bileşenlerin, malzemelerin veya bunların kombinasyonlarına ek olarak birden fazla konteyner veya birim yükün test edilmesini kapsar.

ASTM D642 test yöntemi, sabit merdane makineleri için benzer olan, ancak döner merdane makinelerini tanımayan TAPPI T804 ile ilgilidir. Bu test yöntemi, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) Test Yöntemi 12048'in gereksinimlerini karşılar. ISO standartları, bu test yöntemi için gereksinimleri karşılamayabilir.

ASTM D642, birçok ISTA test standardında ve ASTM D4169'da çağrılır. Basınç direnci, nakliye konteynerlerinin, bileşenlerinin ve birim yüklerin, depolama ve dağıtım sırasında maruz kaldıkları basınç kuvvetlerine başarıyla dayanma kabiliyetini değerlendirmek için kullanılan özelliklerden biridir.

ASTM D642 ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve ambalaj testi gereksinimlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Basınç direnci, sabit veya döner plaka tipi test makineleri ile belirlenebilir. Bununla birlikte, test numuneleri üzerinde uçtan uca ve köşeden köşeye yönlendirmeler gerçekleştirmek için sabit kafalı bir sıkıştırma makinesi gereklidir

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp