ASTM D6551 Testi

ASTM D6551 Testi

EUROLAB, malzeme test hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D6551 — Xenon-Arc Pozlama Aparatı ile Basınca Duyarlı Bantların Hızlandırılmış Ayrışma Uygulaması — sunar. 

ASTM D6551 Testi

Bu standart, UV testi kullanılarak basınca duyarlı bantların bazı fiziksel özelliklerinin değerlendirilmesine izin veren hızlandırılmış bir yaşlandırma testini detaylandırmaktadır. Daha spesifik olarak, bu yöntem yalnızca numunelerin hızlandırılmış bir yaşlandırma testi yapmak için gerekli koşulları tasvir eder ve numunelerin fiziksel özelliklerini değerlendirmek için ikincisini başka bir standartla eşleştirmek zorunludur. 

Ayrıca ASTM D6551, aydınlatma kaynağı olarak Xenon ark ışığının kullanımına dayanır ve bu nedenle ASTM G155 ve ISO 4892-2'ye dayanır.uygulamalar. Son olarak, bu yöntem, uzun süre dış mekanda kullanılan basınca duyarlı bantların yaşlanma özelliklerini ölçmek anlamına gelmez.

ASTM D6551, esas olarak paketleme için kullanılan basınca duyarlı bantların bazı fiziksel özelliklerini araştırmaya olanak tanıyan hızlandırılmış bir hava şartlarına maruz kalma ortamının kılavuzlarını verir. Aslında, bu yöntem yalnızca aparat parametrelerini ve örneklerin maruziyet için hazırlanmasını belirtir, ancak herhangi bir maruziyet sonrası değerlendirme testinden bahsetmez. 

Bu nedenle, numunenin özelliklerini değerlendirmek için bu standardın, bu özelliklerin değerlendirilmesine izin veren başka bir test protokolü ile eşleştirilmesi gerekir. Örneğin , bantların temel özelliklerini karakterize ettikleri için numuneler üzerinde bir soyma testi (ASTM D3330) veya bir yapışma direnci testi ( ASTM D3359 ) gerçekleştirmek uygun olacaktır. Son olarak, test koşulları ASTM G155'in 1. döngüsünde açıklananlarla aynıdır.

ASTM D6551 testi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve özel malzeme testi gereksinimlerinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp