ASTM D6653 Testi

ASTM D6653 Testi

ASTM D6653 testi, yüksek irtifanın paketleme sistemleri üzerindeki etkilerini vakum yöntemi ile belirlemek için standart bir test yöntemidir. Bu standart, bir paketin düşük ortam basıncına nasıl direnç gösterdiğini test etmek için kullanılır.

ASTM D6653 Testi

ASTM D6653 testi, uçaklarda veya yüksek rakımlı alanlarda kara yoluyla taşınırken, azaltılmış ortam basıncında paketlerin sızdırmazlık bütünlüğünün doğrulanmasına izin verir. Bu test yöntemi, ASTM D4169 testi gibi test spesifikasyonlarında kullanılır ve hem paketler hem de düşük ortam basıncına duyarlı olabilecek ürünler için uygundur.

Test için kullanılan bölme, hem normal hem de tükenmiş ortam basıncı altında test örneğini içerecek ve ayrıca ürünün, paketin veya her ikisinin de genişlemesine izin verecek kadar büyük olmalıdır.

ASTM D6653 testi, simüle etmeye çalıştığınız şeye bağlı olarak ortam sıcaklığında veya ortam sıcaklıklarından daha düşük sıcaklıklarda yapılabilir. Yardıma ihtiyacınız olursa, uzmanlarımız uygun test koşullarını önermekten mutluluk duyacaktır. Test numunelerinin normal ambalajlarında normal üretim ürünleri olması gerekir.

ASTM D6653 paket testi veya paketle ilgili diğer testler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve benzersiz paket test gereksinimleri konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp