ASTM D790 Testi

ASTM D790 Testi

ASTM D790, güçlendirilmemiş ve güçlendirilmiş plastiklerin ve elektriksel yalıtım malzemelerinin eğilme özelliklerini test eder. Bu test, iki destek üzerine oturan ve daha sonra destekler arasına bir yükleme burnu vasıtasıyla yüklenen dikdörtgen kesitli bir çubuktan oluşur. 

ASTM D790 Testi

EUROLAB, plastik test hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D790 testini sunmaktadır. Bu yöntem, bu malzemeler için önemli bir özellik olan sert ve yarı sert plastik bükülmesini belirlemek için kullanılır. Bu nedenle kalite kontrol ve şartname amaçları için kullanılır. 

ASTM D790 testi sırasında, numuneler, dış yüzeylerinde kırılıncaya kadar veya maksimum % 5.0 gerinime ulaşana kadar saptırılır. Test sırasında bu iki koşuldan hiçbiri oluşmazsa, malzeme bunun yerine 3 noktalı yükleme yerine 4 noktalı yükleme testi yöntemi olan ASTM D6272 testi kullanılarak test edilmelidir.

Test Prosedürleri

  • Prosedür A: Bu test yöntemi için tercih edilen prosedürdür çünkü küçük sapmalarda kırılan malzemeler için tasarlanmıştır ve bükülme modülünü ölçmek için kullanılabilir.
  • Prosedür B: test sırasında daha büyük sapmalar sergileyen malzemeler içindir ve eğilme modülünü ölçmek için kullanılamaz.

ASTM D790 veya genel olarak plastik testleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Malzeme testi sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp