ASTM D882 Testi

ASTM D882 Testi

ASTM D882, ince plastik tabakanın gerilme özelliklerini test eder. ASTM D882, ince plastik tabaka ve filmlerin nihai gerilme mukavemeti, akma mukavemeti, uzama, kopma için gerilme enerjisi ve gerilme elastisite modülü dahil olmak üzere gerilme özelliklerini ölçmek için kullanılır.

ASTM D882 Testi

Numuneler, en az genişliğe göre sekiz kat daha uzun olması gereken şeritler halinde kesilir. Bu kalınlıktaki malzemeler için dambıl şekli kesilmez. Kesilen numunelerde, test sonuçlarının varyasyonu üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağından, çentik ve diğer kesme kusurlarından arındırılmış olması gerekir. 

Numuneler, ön işlem, numune oryantasyonu, sıcaklık, nem ve çekme hızı gibi belirli koşullarda test edilir. ASTM D882, kalınlığı 1 mm'den daha ince malzemeleri test etmek için kullanılabilir. Daha kalın malzemeler ASTM D638 kullanılarak test edilmelidir.

EUROLAB, malzeme testi teklifinin bir parçası olarak ASTM D882 testi sunar. ASMT D882 hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sizinle çeşitli plastik ve polimer testleri hakkında konuşmak ve özel test gereksinimlerinizi gözden geçirmek bizim için bir zevk olacaktır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp