ASTM F2096 Testi

ASTM F2096 Testi

ASTM F2096 testi,  dahili basınçlandırma (kabarcık testi) ile ambalajdaki büyük sızıntıları tespit etmek, gözenekli ve geçirgen olmayan ambalaj malzemelerinden kabarcık testi kullanılarak büyük sızıntıları tespit etmek için bir prosedürü açıklar. 

ASTM F2096 Testi

Bu yöntem, steril ambalaj malzemelerinin bütünlüğünü değerlendirmek için bir araç olarak kullanılabilir. Nitekim, ikincisi, bu niteliği karakterize etmek için ASTM F1980 gibi hızlandırılmış bir yaşlanma testi ile ilişkilendirilebilir.

ASTM F2096'nın amacı, geçirgen ve gözeneksiz ambalaj malzemelerinden oluşan büyük deşarjları bir kabarcık testi kullanarak tespit etmektir. Sonuncusu, numune su altında önceden belirlenmiş bir basınca şişirildikten sonra bir arıza alanında mevcut olan sabit bir kabarcık akışının belirlenmesinden oluşur. Bu standart, iki yöntemi detaylandırır ve bunların kullanımı belirli bir malzeme türüyle sınırlıdır. 

Aslında, yöntem A geçirgen olmayan bileşikler için kullanılırken, yöntem B, geçirgen malzemeler için kullanılır. Bu ikisi arasındaki fark, gözenekli malzemeler için bir su doygunluk süresinin olmasıdır. Son olarak, bu standart, kirlenmemiş bir ortam sağlamak için tasarlanmış paketlerin bütünlüğünü değerlendirmek için bir araç olarak kullanılabilir.

Bu testi çalıştırırken dikkate alınması gereken ana faktörler şunlardır: basınçlandırma yöntemi ve test basıncının belirlenmesi. Bu test ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve özel ASTM test gereksinimlerinizi gözden geçirmek bizim için bir zevk olacaktır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp