ASTM G155 Testi

ASTM G155 Testi

ASTM G155, metalik olmayan malzemelerin pozlanması için ksenon ark ışık aparatını çalıştırmaya yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama, hızlandırılmış bir temelde doğal güneş ışığına maruz kalmayı simüle etmek için Xenon Arc UV ışık kaynaklarının kullanıldığı hızlandırılmış yaşlandırma için diğer tüm standartların temelidir. 

ASTM G155 Testi

Birçok standart bu uygulamayı çağırır. ASTM G155'in test edilmesi, malzemeler güneş ışığına (doğrudan veya pencere camından) ve neme maruz bırakıldığında oluşan hava etkilerinin yeniden üretilmesine izin verir.

ASTM G155, otomotiv endüstrisi için ürünler, yüzey kaplamaları, farmasötik ışık stabilite testleri, baskı mürekkepleri, çatı kaplama, kauçuk, yapıştırıcılar, tekstiller, jeotekstiller ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli ürün ve endüstrilerde hızlandırılmış yaşlandırma gerçekleştirmek için kullanılır.

Bu uygulamayı kullanarak ürünlerinizi test ederken, numuneler kontrollü çevresel koşullar altında tekrarlayan ışık ve nem döngülerine maruz bırakılır. Nem genellikle test numunesinin demineralize su ile püskürtülmesi veya su buharının numuneye yoğunlaşması ile üretilir.

ASTM G155 veya diğer UV Testleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Malzeme testi ve UV testleri ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp