ASTM G44 Testi

ASTM G44 Testi

ASTM G44, nötr % 3,5 sodyum klorür çözeltisine alternatif daldırma yoluyla metallerin ve alaşımların maruz kalması için standart bir uygulamadır. 

ASTM G44 Testi

EUROLAB, korozyon testinin bir parçası olarak ASTM G44 testlerini gerçekleştirir. Bu test esas olarak alüminyum ve demir alaşımları ile klorür iyonlarına duyarlı diğer alaşımlar için kullanılır.

Aslında ASTM G44 bir test yöntemi değil, pratiktir. Bu, bu uygulamaya bir test yapmak için, döngü sayısı gibi kritik operasyonel ayrıntıları belirleyecek ikinci bir belgenin kullanılması gerektiği anlamına gelir.

Bu uygulama ASTM B117'den daha agresiftir . Alaşım geliştirmenin yanı sıra alternatif daldırma testinin aynı malzemenin birbirini izleyen lotlarının kalitesi üzerinde bir kontrol testi görevi gördüğü uygulamalar için tasarlanmıştır. Uygulama, bir numunenin alınması ve mekanik bir kol yardımıyla bir sodyum klorür çözeltisinin içine ve dışına daldırılmasından oluşur. Her döngü bir saat sürer. 

Her döngü, on dakikalık bir daldırma ve ardından elli dakikalık bir kurutma süresinden oluşur. Test edilen numune, gerekli gün sayısı için günde 24 saat çevrilir; tipik olarak 20 ila 90 gündür. ASTM G44, gerilme-korozyon çatlama testi için kullanılır. Tek tip, çukurlaşma, taneler arası ve galvanik gibi diğer korozyon biçimleri için de kullanılabilir. 

ASTM G44 testleri ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye  davet ediyoruz. ASTM G44 ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacağız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp