Modüler Asetabüler Cihazların Sökme Kuvvetleri Testi ASTM F1820

Modüler Asetabüler Cihazların Sökme Kuvvetleri Testi ASTM F1820

ASTM F1820 testi, Modüler Asetabüler Cihazların Sökülmesine Yönelik Kuvvetlerin Belirlenmesine Yönelik Standart Test Yöntemi standardına bağlı direktiflerin uygulandığı test yöntemidir. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Modüler Asetabüler Cihazların Sökme Kuvvetleri Testi ASTM F1820

Bir kalça endoprotezinin kesici ucu ve çanağı arasındaki bağlantı parçasının mekanik kalitesini belirlemek için yukarıda listelenen prosedüre göre üç farklı test geliştirilmiştir. İçeri itme / dışarı itme prosedürleri, astarın çıkmasına karşı eksenel kilitleme gücünü belirler.

İn-vivo implant güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için torka karşı direnç, ikinci bir test düzeneği kullanılarak belirlenir.

Üçüncü bir test, kilitleme mekanizmasının kenar kuvvetlerine direncini değerlendirir. Femoral sapın boynu asetabular astarın kenarına çarptığında meydana gelebilir. İki farklı test yöntemi uygulanabilir: ofset çekme veya kaldıraçlı sökme testi.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp