Biyolojik Gösterge Sterilite Testi

Biyolojik Gösterge Sterilite Testi

BI Sterilite testi, bir validasyon veya rutin lot bırakma izleme yoluyla sterilizasyon yükünün tamamlanmasından sonra açık BI'larda gerçekleştirilir. Test kalitatiftir ve bu da uygun indikatör organizmanın büyümesi veya büyümesi sonucu vermez.

Biyolojik Gösterge Sterilite Testi

Test, etilen oksit, buhar, kuru ısı, buhar fazı hidrojen peroksit ve ozon gibi farklı sterilizasyon türlerine ve diğer yeni işlemlere tabi tutulan BI'lerde gerçekleştirilir. Hem geleneksel BI'lar hem de bağımsız BI'lar test edilebilir. Bu test tipik olarak validasyon sırasında ve aynı zamanda lot salma testi olarak rutin üretim sırasında gerçekleştirilir.

BI testi ve numune gereksinimleri USP <55>, ANSI / AMMI / ISO 11138 serisi parçalar 1-4, ANSI / AAMI / ISO 14161 ve ANSI / AAMI / ISO 11135 dahil olmak üzere çeşitli standartlarda belirtilmiştir.

EUROLAB haftada 7 gün, yılın 365 günü tatil veya hafta sonu ücreti olmadan BI testi sunmaktadır. Numuneler varışta hemen test edilir ve BI'lar pazartesiden cumaya kadar inkübasyondan çıkarılır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp