Çevresel Direnç Testi

Çevresel Direnç Testi

Çevresel direnç testleri kapsamında gerçekleştirilen başlıca testler şunlardır: UV yaşlanma direnci testi, ozon çatlama direnci testi, ısı direnci testi ve nem direnci testi.

Çevresel Direnç Testi

Örneğin ısıya dayanıklılık testlerinde çeşitli ürünlere sıcaklık döngüsü ve ısıl yaşlandırma uygulanır. Sıcaklık döngüsü, değişen sıcaklıklara veya aşırı sıcaklıklara maruz kaldığında bir ürünün davranışını değerlendirmek için gerçekleştirilir. 

Bir malzeme veya ürünün fiziksel özelliklerindeki değişimi hızlandırmak için sabit yüksek sıcaklık kullanılır. Bu testler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, öncelikle aşağıdaki ürünlere uygulanır: otomotiv parçaları, endüstriyel ürünler, kauçuk ürünler, plastik ürünler, tüketici ürünleri, akışkan sistemleri ve tıbbi ürünler. Gelişmiş laboratuvarlarda bu testler için sıcaklıkları -70 ile +210 derece arasında değişen çevre odaları kullanılmaktadır. 

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp