Deniz Suyu Kirliliği Testi

Deniz Suyu Kirliliği Testi

Denize giden tüm nehirler sayesinde denizler, yeryüzünde üretilen son kirlilik noktasıdır. İnsan kaynaklı okyanus kirliliği türleri, tehlikeli karbon emisyonlarından boğucu plastiklere kadar çeşitlilik gösterir.

Deniz Suyu Kirliliği Testi

Fosil yakıtlar sadece havayı değil okyanusları da kirletiyor. Denizler, yüzey sularının pH'ını değiştiren ve asitleşmeye neden olan karbon emisyonlarının dörtte birini emer. Bu sorun hızla kötüleşiyor. Denizler, son 300 milyon yılda kirlilikten daha hızlı asitleniyor. Bu yüzyılın sonunda okyanusun yüzey suları bugün olduğundan% 150 daha asidik hale gelecek.

Ayrıca her yıl denizlere giren çöplerin çoğu plastiktir. Ancak plastiğin doğada bozunma süresi çok uzundur. Diğer atıkların aksine, tek kullanımlık bakkal torbaları, su şişeleri, yoğurt kapları ve birçok plastik biyolojik olarak bozunmaz ve bin yıldan fazla bir süre doğada kalır. 

Çöplerin bir kısmı doğrudan denizlere atılırken, yaklaşık% 80'i kanalizasyon, kanalizasyon ve benzerlerinden yavaşça akar. Teknelerden, uçaklardan, arabalardan ve kamyonlardan gelen yağlar da denizlere karışıyor. Fabrikalardan kimyasal deşarjlar, su arıtma sistemlerinden gelen ham atık su ve tarımsal su akışı denizleri kirletmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp