Dolu Etkisi Testi

Dolu Etkisi Testi

Dolu, özellikle hava taşıtları için, etkileri 600 mil/saatten daha fazla olan son derece yıkıcı bir güçtür. Tipik test programları arasında uçak ön camları, antenler, radomlar, tekerlek ve fren takımları bulunur. Yüksek doğruluk derecesine sahip lazer donanımlı bir sistem kullanılarak, tekrarlanabilir etkiler istenen hedefin çeyrek inç içinde gerçekleştirilebilir. 

Dolu Etkisi Testi

Dolu testi, KG ve yasal düzenlemeler için genel bir çevresel test programının önemli bir parçasıdır. Elemanlara maruz kalan herhangi bir ürün bir dereceye kadar dolu test edilmelidir, ancak süreç özellikle aşağıdaki düzenleyici standartlara uyumu korumak için önemlidir:

  • Havacılık ve uzay uygulamalarında kullanılan ön camlar için kabul edilebilir dolu darbe test standartlarını detaylandıran ASTM F320
  • Güneş kolektörü kapakları ve diğer yer tabanlı ticari ekipman için dolu testi yönergelerini özetleyen ASTM E822
  • Fotovoltaik hücreler için dolu testi gereksinimlerini kapsayan ASTM E1038
  • Çatı malzemelerinin dolu direnci için standartları belirleyen FM 4470 ve 4473

Bu standartlarda dolu testi sağlamak için EUROLAB mühendisleri, bileşeninizi özelleştirilmiş bir armatüre monte eder. Bu, farklı tiplerdeki dolu koşullarını simüle etmek için çarpma açısını ayarlamamıza ve ürününüzün her durumda tutarlı bir direnç sağladığından emin olmamızı sağlar. Dolu pelet etkilerini ölçmek ve farklı hızlarda ortaya çıkan hasarı doğru bir şekilde değerlendirmek için yüksek hızlı kameralar da dahil olmak üzere gelişmiş izleme ve veri toplama araçlarını kullanırız. Mühendislerimiz, çeşitli bileşenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel dolu testi protokolü tasarlama konusunda önemli deneyime sahiptir. 

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, çevresel simülasyon testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp