Hava Akış Testi

Hava Akış Testi

Havanın sofistike bir elektronik üründen veya basit bir kanaldan hareketi, hava akışının boş alandaki hava akışına kıyasla sınırlandırılmasına neden olur. Bu nedenle, ürünün hava akışına bir empedansı vardır. Gelişmiş laboratuvarlarda bu empedans, kalibre edilmiş bir hava akışı test odasında ürün girişleri ve çıkışları arasındaki basınç farkı ölçülerek belirlenir.

Hava Akış Testi

Bu basınç farkı hava akışı miktarı arttıkça artar. Bu sayede ürünün sıfır hava akışından başlayarak artan basınç farkını gösteren empedans eğrisi elde edilir. Bu eğri tipik olarak daha düşük hava akış hızlarında ve beklenen çalışma aralığı içinde doğrusal olarak daha hızlı artar.

Aynı zamanda, hava akışı performans eğrisi, laboratuvar ortamında kalibre edilmiş bir hava akışı test odasında ölçülür. Fan boş bir alanda kullanıldığında hava akış performansı yüksektir. Hava akışı empedansı ne kadar yüksekse, hava akışı miktarı o kadar azdır. Hava akışı performans eğrisi genellikle hava akışına karşı basınç olarak çizilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp