Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT)

Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT)

HALT tekniği, tasarım ve üretim aşamalarının başında ürün kusurlarını ortaya çıkarmak için hızlandırılmış streslerin bir kombinasyonunu kullanır, bu da yeni bir ürünün tasarım ve üretim sürecinin yanı sıra üretim aşamasında üretim kusurlarını bulmak için ürün güvenilirliğini ve müşteri güvenini artırır.

Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT)

HALT'ın tipik bir ilerlemesi şu şekildedir: Soğuk Termal Basamak Stres, Sıcak Termal Basamak Stres, Hızlı Termal Şok Stres, Titreşim Basamak Stres, sonra Kombine Termal ve Titreşim Stres.

HALT testi öncelikle ürün tasarım aşamasında herhangi bir kusuru ortaya çıkarmak ve ürünü daha sağlam ve güvenilir hale getirmek için kullanılır. Ürünü tasarım spesifikasyonunun ötesine vurgulayarak, operasyonel ve imha limitleri belirlenebilir ve bu marjların nasıl artırılacağına karar verilebilir. Her zayıf bağlantı, tasarım veya süreçlerin iyileştirilmesi için bir fırsat sunar, bu da tasarım süresini kısaltır, güvenilirliği arttırır ve maliyetleri düşürür.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp