İmisyon Testi

İmisyon Testi

Hava kirliliğine neden olan başlıca kirleticiler şunlardır: ozon, partikül madde, karbon monoksit, nitrojen oksitler, kükürt dioksit ve kurşun. Bunların her biri canlılarda solunum problemlerine neden olur ve astım rahatsızlıklarını artırır. 

İmisyon Testi

Çocuklar, yaşlılar ve bazı rahatsızlıkları olan insanlar bu hava koşullarından çok acı çekiyor. Havada bulunan ve solunan çeşitli gaz ve partiküllere imisyon denir ve emisyon değerleri ölçülebilir.

Partikül madde çapı 10 mikrometre veya daha küçükse, burundan veya boğazdan geçecek kadar küçüktür ve ciddi sağlık sorunlarının başlıca nedenidir. Solunduğunda akciğerlere kolayca girebildiği için ciddi akciğer hasarına neden olabilir. Partikül madde, kalp veya akciğer hastalığı olan kişilerde kalp krizine, düzensiz kalp atışına, nefes almada zorluğa ve hatta erken ölüme neden olur.

Kısaca ciddi kurallar kabul edilmezse ve gerekli önlemler alınmazsa hava kirliliği insanlara zarar vermeye devam edecektir. Her türlü hava kirliliğine maruz kalma riskini azaltmak için hava kalitesi izlenmelidir. Giriş testleri gelişmiş laboratuvarlarda yapılır ve test sonuçları insan sağlığı açısından önemlidir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp