Korozyon Testi

Korozyon Testi

Korozyon testi laboratuvarlarımız, yılların birikmiş korozyonunu simüle etmek için hızlandırılmış koşullar altında korozyon testi ve korozyon izleme sağlayacak şekilde donatılmıştır.

Korozyon Testi

Belirli bir ürünün korozyona yatkın ortamlara dayanıp dayanamayacağını bilmenin tek yolu, korozif ortamlarda test etmektir. Ne yazık ki, amaçlanan ortamlarda test ekipmanı, korozyonun normalde meydana geldiği oranlarda yıllar alacaktır. Bu yüzden, yüksek hızda korozyon oranları üreten koşullar altında test edilmesi gerekir. Korozyon testi laboratuvarlarımız, yılların birikmiş korozyonunu simüle etmek için hızlandırılmış koşullar altında korozyon testi ve korozyon izleme sağlayacak şekilde donatılmıştır.

Bazı standartlar, ekipmanın tipik bir tuz sisi korozyon testi gerektirenlerden daha korozif ortamlar için uygun olup olmadığını belirlemek için korozyon ölçümü gerektirir. Bu tip bir test gerektiren uygulamalar genellikle, malzemeler veya ürünler endüstriyel alanlar gibi asidik atmosferlerin bulunduğu alanlarda veya herhangi bir yakıt yakma cihazı tarafından üretilen egzoz varlığında depolandığında veya çalıştırıldığında belirtilir. Gerekirse, korozyon test laboratuvarlarımız egzozu simüle etmek için sülfür dioksit gibi gazlar kullanır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, çevresel testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp