SRS Şok testleri

SRS Şok testleri

SRS Şok testleri, Frekans Alanında hızlanma (G) ve frekans (Hz) açısından belirtilir ve tipik olarak şiddetli darbeler, patlayıcı olaylar, vb. Nedeniyle oluşan yüksek g ortamlarıyla ilişkilidir. SRS (şok yanıt spektrumu) geçici şoklar dahil Gerçek mekanik olaya daha iyi yaklaşan test darbesine geniş bir frekans aralığı. Simüle edilen yüksek G ortamı genellikle bir patlama (piroteknik olay) tarafından oluşturulduğundan, SRS şokuna bazen "Pyroshock" adı verilir.

SRS Şok testleri

SRS Pyroshock testi, genellikle bir test ürününün roket aşaması ayrımları gibi yüksek frekanslı, yüksek G şoku olayının ürettiği mekanik stres dalgalarını tolere etme yeteneğini belirlemek için kullanılır. SRS pyroshock özellikleri, Y ekseninde "yanıt" hızlanmasını (g) ve X ekseninde frekansı (Hz) gösteren bir grafik profili olarak verilen çoğu havacılık donanım testi prosedürlerinde bulunur. Y ekseni hızlanma değerleri, belirli bir kazancı veya Q faktörüne (Q = 10 tipik) sahip bir dizi analiz filtresi tarafından ölçülen profilli g seviyesini temsil eder.

EUROLAB, 5.000 G'ye kadar yüksek G çalkalayıcı şoku için optimize edilmiş Unholtz-Dickie T-2000 titreşim sistemlerini kullanır. Unholtz-Dickie titreşim sistemleri, sürücü bobin arızasını önlemek için endüktif olarak bağlanmış katı metal bobin armatürlerine sahiptir. 3 ”stroklu ve 180 inç / sn hıza sahip çalkalayıcılar, büyük yer değiştirme gereksinimleri veya kısa geçişler ile yüksek G şok testlerine izin verir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp