Su Kirliliği Testi

Su Kirliliği Testi

kyanuslar, göller, nehirler ve diğer iç sular doğal olarak belirli bir miktar kirliliği temizler. Ancak bu sulara büyük miktarlarda kirletici eklemek çok hızlı bir şekilde suyun kalitesini ve hayatı bu suya bağlı olan tüm bitki, hayvan ve insanların sağlığını etkiler.

Su Kirliliği Testi

Yüzey ve yeraltı sularına ne kadar fazla kirletici salınırsa, kirlilik o kadar fazla olur. Bir gemiden okyanusa dökülen az miktardaki zehirli kimyasalların çok az etkisi vardır. Ancak aynı miktarda göl veya nehirde karıştırılan zehirli kimyasalların etkisi fazladır.

İnsanların doğrudan veya dolaylı olarak sulu ortamlarda bıraktıkları tehlikeli madde ve atıklar insan sağlığına, deniz canlılarına ve bitkilere zarar verir.

Su kirliliğinin nedenleri farklıdır. Tarımsal faaliyetlerden ev kimyasallarının uygunsuz kullanımına kadar pek çok şey su kirliliğine neden olabilir. İnsanlar 75.000'den fazla farklı kimyasal kullanıyor. Bunlar pratiklik ve verimlilik yaratırken aynı zamanda çevreye de ciddi zararlar verir. Geçmişteki birçok nedensiz hastalığın, içme suyundaki toksinlerle doğrudan bağlantılı olduğu artık kabul edilmektedir.

Tarımda kullanılan pestisit ve herbisitlerin kullanımı o kadar aşırı hale geldi ki kalıntıları suya ulaşır ve içme suyunun kalitesini etkiler.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp