Tuz Püskürtme Testi

Tuz Püskürtme Testi

Tuz testi, tuz atmosferi, korozyon, tuz sisi, tuz püskürtme testi vb. Gibi farklı varyasyonlara sahip olabilir. Bu varyasyonlar arasında ortak olan, tuzun bir ürün üzerindeki etkilerini belirleme hedefidir. Tuz, test edilen fiziksel, elektriksel ve optik cihaz üzerinde zararlı etkilere sahip olabilir.

Tuz Püskürtme Testi

Tuzun en kötü etkileri kıyıların yakınında meydana gelir. Diğer alanlar yüksek tuz içeriğine sahip değildir ancak yine de açığa çıkmaktadır. Bu kadar farklı tuz içeriği nedeniyle, farklı tuz püskürtme testleri için farklı amaçlar vardır. Bazı standartlar, korozyon veya oyuk gözle muayene gerektirebilir. Diğer standartlar, ürünün tıkanmayı veya birikmeyi önleme yeteneğini test ederken.

Tuz püskürtme test laboratuarlarında tuz atmosferinin aşındırıcısını etkilemeyecek bir bölme olacaktır. Odalar, uygun nozullara ve havalandırmaya sahip olacaktır. Yaygın tuz çözeltileri damıtılmış sudan oluşur ve sodyum klorür kullanılacaktır. EUROLAB, fiziksel hasar veya korozyon olup olmadığını kontrol etmek için görsel inceleme testi ve ölçüm araçlarına sahiptir.

Tuzdan kaçınmak neredeyse imkansızdır. Atmosferde, zeminde, göllerde ve nehirlerde bulunur. En yüksek tuz içeriği okyanusa ve denize yakındır. Bileşenlerini veya cihazlarını bu alanlardan herhangi birinde kullanmayı planlayan ürün üreticilerinin bir tuz püskürtme testi şartı olmalıdır. Aslında, birçok askeri test yeterliliği veya gereksinimleri spesifikasyonunda tuz testi vardır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp