Antistatik Testler

Antistatik Testler

Bugün meydana gelen elektronik cihaz arızalarının dörtte biri elektrostatik deşarjdan (ESD) kaynaklandığı biliniyor. Elektrostatik deşarj nedeniyle ekipmanın neredeyse yarısı zarar görür. Elektrostatik deşarjdan kaynaklanan hasarın maliyeti dünya çapında muazzam oranlara ulaşmaktadır.

Antistatik Testler

1980'lerin sonunda, elektronik cihazların ve ekipmanların arızalarını gidermek ve elektrostatik deşarjdan (ESD) kaynaklanan olası hasarlardan korumak için Avrupa Elektroteknik Standardizasyon Komitesi (CENELEC) kuruldu. Bu kuruluş tarafından bir dizi standart yayınlanmıştır.

İnsan vücudunda biriken statik elektrik, sağlığa ve elektronik cihazlara zararlıdır. Elektronik cihazları tutan teknik personel statik elektrikten dolayı farkında olmadan cihaza zarar verir.

Laboratuvarda kullanılmış malzemeler herhangi bir elektrostatik yük oluşturmamalı ve insan vücudundaki statik yükü uygun şekilde dağıtabilmelidir. Ayrıca elektronik malzemelerin kullanıldığı ortamlarda antistatik malzemeler kullanılmalı ve statik önlemler alınmalıdır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp