Elektriksel Yük Testi

Elektriksel Yük Testi

Elektrik yük testleri, elektrik güç dağıtım sisteminde yapılan bir güç analizi çalışmasıdır. Bu testler sırasında gerilim, akım akışı, güç tüketimi ve güç faktörü değerlendirilir.

Elektriksel Yük Testi

Günümüzde tesis içindeki mevcut elektrik sistemleri daha karmaşık hale geliyor ve daha karmaşık dağıtım sistemleri kuruluyor. Bu karmaşıklık, aşırı ısınan ve potansiyel bir yangın tehlikesi oluşturan aşırı yüklenmiş devreleri içerebilir. Ayrıca elektrik devrelerinde ani yükselmeler veya dalgalanmalar meydana gelebilir, bu da devre kesintilerine neden olur, bu da güç anahtarlarının güç ve verimlilik kaybı anlamına gelir.

Tesisin elektrik sistemleri, gelişmiş laboratuvarlar tarafından kapsamlı bir şekilde incelenir ve test edilir. Hazırlanan raporlar, elektrik sisteminin doğru dengelenmesini ve herhangi bir şekilde aşırı yükün olmamasını sağlamak için gerekli ayrıntılı öneri ve onarımları da içerir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp