Elektromanyetik Nabız Testi

Elektromanyetik Nabız Testi

Elektromanyetik darbelerin (EMP) elektronikler üzerindeki etkileri ciddi olabilir, ancak destekledikleri süreçler ve altyapılar için daha da yıkıcı bir tehdit oluşturur.

Elektromanyetik Nabız Testi

EMP 'lerin etkilerine dayanacak şekilde ekipman ve sistemler tasarlamak, potansiyel EMP saldırılarının gelecekte elektronik cihazlarımız üzerindeki etkilerini azaltacaktır. 

Test yöntemi hakkında not edilmesi gereken önemli bir husus, geçici sinyallerin her bir hatta endüktif olarak bağlanmasıdır. Her hatta indüklenen voltaj ve akım miktarı empedansına bağlıdır. Daha yüksek empedans hatları, korumalı kablolama gibi düşük empedans hatlarının daha düşük voltajlarda daha fazla akım elde edeceği düşük akımlarda daha yüksek voltajların elde edilmesini sağlayacaktır.

Aşırı testten kaçınmak için, enjekte edilen akımların 100 ohm döngü empedansına önceden kalibrasyonu yapılır ve her hatta indüklenen akımlar izlenir. Belirtildiği gibi, ekipman duyarlılığı tespit edilene, akım sınırına ulaşılana veya 100 ohm kalibrasyonu sırasında belirlenen jeneratör ayarına ulaşılana kadar test seviyeleri kademeli olarak artırılır.

Özetle, elektromanyetik darbelerin elektronikler üzerindeki etkileri ciddi olabilir, ancak destekledikleri süreçler ve altyapılar için daha da yıkıcı bir tehdit oluşturmaktadır. EMP 'lerin etkilerine dayanacak şekilde ekipman ve sistemler tasarlamak, potansiyel EMP saldırılarının gelecekte elektronik cihazlarımız üzerindeki etkilerini azaltacaktır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, elektronik uygunluk testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp