EMC Elektromanyetik Uyumluluk Testi

EMC Elektromanyetik Uyumluluk Testi

Elektromanyetik uyumluluk, cihazların ve sistemlerin elektromanyetik ortamlarda işlevlerini kesintiye uğratmadan ve arızasız çalışabilmeleri olarak tanımlanmaktadır.

EMC Elektromanyetik Uyumluluk Testi

Elektronik cihazlar ilk kullanım günlerinde nispeten azdı. Ancak günümüzde elektronik cihazların ve ekipmanların hem sayısı hem de türü hızla artmaktadır. Bunlardan bazıları çevreye sinyaller yayarken diğerleri sinyallere duyarlıdır. Elektromanyetik ortamlar, yanlışlıkla etkinleştirilebilen dijital elektronik sistemler içerebilir. Bu nedenle elektromanyetik uyumluluk, herhangi bir elektronik projesinde çok önemli bir faktör haline geldi.

Elektriksel parazitin elektronik sistemler üzerindeki etkileri ilk olarak askeri uygulamalarla not edildi. II.Dünya Savaşı'ndan sonra, nükleer silahlar arttıkça, sinyaller ve istenmeyen sonuçlar arasındaki müdahale endişe verici hale geldi. Daha sonra elektronik ekipman riskleri daha fazla yoğunlaştı. Elektromanyetik uygulamalar sadece elektronik cihazlara zarar vermekle kalmadı, aynı zamanda yanlış tetikleyiciler oluşturmaya başladı.

Artan farkındalıkla birlikte, yüksek standartlarda elektromanyetik uyumluluk tasarlamak bir gereklilik haline geldi. Tüketiciler için tam elektromanyetik uyumluluğu sağlamak için birçok standart geliştirilmiştir. Bu standartlara uyum, elektronik cihazların gerekli uyumluluk seviyelerini karşıladığını gösterir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp