EMI Elektromanyetik Bağışıklık Testi

EMI Elektromanyetik Bağışıklık Testi

Elektromanyetik Girişim (EMI), yakındaki diğer elektronik ekipmanlarla etkileşime neden olan istenmeyen elektromanyetik yayılmaya verilen addır. Bu elektromanyetik parazitin bir cihazdan diğerine taşınmasının birçok yolu vardır. Elektromanyetik uyumluluğun iki ana bileşeni vardır:

EMI Elektromanyetik Bağışıklık Testi

  • Emisyonlar: Elektromanyetik Girişim Emisyonları (EMI), istenmeyen elektromanyetik enerji oluşumunu ifade eder. Diğer ekipmanlara zarar vermemek için bunların belirli sınır değerlerin altına düşürülmesi gerekir.
  • Hassasiyet ve Bağışıklık: Bir elektronik cihazın elektromanyetik girişime (EMI) duyarlılığı, istenmeyen elektromanyetik enerjiye verdiği tepkidir. Cihaz, bu istenmeyen sinyallere karşı yeterince yüksek bir bağışıklığa sahip olmalıdır.

Elektromanyetik Girişim (EMI) iki gruba ayrılır. Sürekli girişim genellikle tutulan bir radyo sinyali veya bir salınım şeklindedir. Darbe girişimi kısa bir etkiden ibarettir. Parazitin verici cihazdan alıcı cihaza nasıl geçtiğini bilmek de önemlidir.

Kısacası elektromanyetik girişim, bir elektromanyetik alanın diğerine müdahale ettiği ve her iki alanın da bozulmasına neden olduğu bir durumdur. Elektromanyetik parazit, radyo frekansı paraziti (RFI) olarak da bilinir.

Elektronik devreler elektromanyetik girişime (EMI) karşı çok hassastır. Çünkü elektromanyetik radyasyon herhangi bir iletken tarafından kolaylıkla alınabilir ve elektronik cihazlarda sorunlara neden olabilir. Örneğin, yakındaki bir cep telefonu bir arama veya metin mesajı aldığında bir hoparlör gürültü yapabilir. Veya bir televizyon resmi bu nedenle bozulabilir. Ayrıca kritik uçak sistemlerinde büyük bir sorun yaratabilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp