EN 50155 Demiryolu Uygulamaları için Elektronik Ekipmanlarda Test ve Onay

EN 50155 Demiryolu Uygulamaları için Elektronik Ekipmanlarda Test ve Onay

EN 50155 testi, demiryolu araçlarına monte edilen ve ya aracın akümülatör bataryası ya da kontağa doğrudan bağlantısı olan veya olmayan bir düşük voltajlı güç kaynağı kaynağı ile ilişkili tüm kontrol, düzenleme, koruma, besleme vb. elektronik ekipmanlar için geçerlidir. sistem (trafo, potansiyometre cihazı, yardımcı besleme). İstisna, EN 50207 testine uygun elektronik güç devreleridir.

EN 50155 Demiryolu Uygulamaları için Elektronik Ekipmanlarda Test ve Onay

Demiryolu uygulamaları için elektronik ekipman, sıcaklık, nem, şok, titreşim ve elektriksel karakteristik farklılıklar gibi farklı operasyonel çevre gereksinimlerine uyum sağlamalıdır. Bu tür elektronik cihazlar, tüm sistemin demiryolunun zorlu ortamında düzgün bir şekilde çalışabilmesini sağlamak için EN50155 standart sıkı testler setine uygun olmalıdır.

EUROLAB Laboratuvar elektriksel test ve analiz laboratuvarı, EN50155 Tip Onay Testinin gerekliliklerini karşılama kabiliyeti ile donatılmıştır ve sektör için ilgili test hizmetlerini sağlayabilir.

EN 50155 testi, elektronik ekipmanın çalışma, tasarım, yapım ve test koşullarının yanı sıra yetkin, güvenilir ekipman için gerekli olduğu düşünülen temel donanım ve yazılım gereksinimlerini kapsar. Bu standardın amaçları doğrultusunda, elektronik ekipman, esas olarak yarı iletken cihazlardan ve tanınmış ilgili bileşenlerden oluşan ekipman olarak tanımlanır. Bu bileşenler esas olarak baskılı panolara monte edilecektir. Güç elektroniği cihazları için sensörler (akım, voltaj, hız vb.) ve ateşleme ünitesi baskılı kart takımlarının bu standardın kapsamına girdiğine dikkat etmek önemlidir. Komple ateşleme üniteleri EN 50207 testi kapsamındadır.

Güvenilirlik Test Merkezi, tipik bir demiryolu bileşeni için EN50155 Tip Onay Testi için eksiksiz test kapasitesine sahiptir.

EN 50155 standard kapsamında testleri akredite olarak gerçekleştirmekteyiz.

 1. Görsel İnceleme
 2. Performans Testi
 3. Soğutma Testi
 4. Kuru Isı Testi
 5. Nemli Isı Testi, Döngüsel
 6. Besleme Aşırı Gerilimleri
 7. Elektrostatik Deşarj (ESD), Dalgalanmalar ve Hızlı Geçici Duyarlılık Testleri
 8. Radyo Parazit Testi
 9. Yalıtım Testi
 10. Tuz Sisi Testi
 11. Titreşim ve Şok Testi
 12. Su Geçirmezlik Testi
 13. Ekipman Stres Taraması
 14. Düşük Sıcaklık Depolama Testi

EUROLAB, üreticilere EN 50155, BS EN 50155 testleri, DS/EN 50155 testleri ve DIN EN 50155 test uyumluluğu konusunda test hizmetleri vermektedir..

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp