Endüstriyel Elektronik Testleri

Endüstriyel Elektronik Testleri

Endüstriyel ortam için tasarlanan ekipmanın daha sert elektromanyetik koşullara dayanabilmesi gerekir, bu da genellikle yasal uyumluluğa ulaşmayı daha zor hale getirir. Endüstriyel elektronik terimi, endüstriyel bir ortamda kullanılması amaçlanan her şeyi kapsayan geniş bir terimdir. Bu, küçük bir ölçüm cihazından büyük bir makineye kadar değişebilir.

Endüstriyel Elektronik Testleri

Mühendislerimiz her boyutta ekipmanla çalışma konusunda büyük deneyime sahiptir ve laboratuvarlarımız büyük ve ağır öğeleri barındırabilecek şekilde özel olarak donatılmıştır.

EUROLAB, akredite edilmiş laboratuvarlarında, jenerik standartlara ve ilgili Avrupa Direktifleri kapsamındaki birçok ürüne özel standartlara ön uygunluk ve uygunluk testleri sunmaktadır.

EMC

Hafif endüstriyel ve endüstriyel ortamlarda çalışması amaçlanan ekipmana uygulanabilecek çok çeşitli EMC standartları vardır. Süreç, Ölçüm ve Kontrol ekipmanını kapsayan EN 61326-1 gibi bazı ürüne özel standartlar bu ortamlar için gereksinimleri içerir ve bu diğerleri için de geçerlidir.

Ürüne özgü bir standardın mevcut olmadığı durumlarda, genel standartlar kullanılabilir.

Bağışıklık

  • EN 61000-6-1 - Konut, Ticari ve Hafif Sanayi Ortamı için bağışıklık gereksinimleri
  • EN 61000-6-2 - Endüstriyel Çevre için Bağışıklık gereksinimleri

Emisyon

  • EN 61000-6-3 - Konut, Ticari ve Hafif Sanayi Ortamı için Emisyon gereksinimleri
  • EN 61000-6-4 - Endüstriyel Çevre için Emisyon gereksinimleri

Genel olarak Konut, Ticari ve Hafif Sanayi Ortamında Emisyon limitleri daha düşük, Endüstriyel Ortamda ise bağışıklık gereksinimleri daha yüksektir.

Jenerik standartları kullanan üreticiler EN 61000-6-3 ve EN 61000-6-2'yi seçebilirler. Bu, bu standartların her ikisiyle uyumlu bir ürünün her iki ortamın gereksinimlerini karşıladığı anlamına gelir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp