Halojensiz (HF) Testi

Halojensiz (HF) Testi

Üretim süreci sırasında, ürünlerin yüksek sıcaklıklara ve aleve dayanabilmesini sağlamak için bileşenlere genellikle halojenler eklenir. Ancak bunlar, oldukça reaktif ve düşük erime noktalarına sahip tuz oluşturan bileşiklerdir.

Halojensiz (HF) Testi

Örneğin, flor bir gazdır ancak oldukça reaktiftir ve soğutucu, aerosol spreyler, roket yakıtları ve diş macununda kullanılır. Klor genellikle yüzme havuzlarını temizlemek için ve ayrıca beyazlatıcı ve dezenfektan olarak kullanılır. Elektronik bileşenlerde de kullanılır ve açıldığında zehirli bir gaz oluşturur. İyot, filamentin ömrünü uzatmak için halojen lambalarda kullanılır. Brom, yangın geciktiriciler, böcek ilaçları ve boyalar için kullanılır. Astatin ayrıca oldukça kararsız ve radyoaktif bir materyaldir.

Uluslararası Elektrokimya Komisyonu (IEC 61249-2-21) tarafından açıklanan halojenlerin sınırlı kullanımı standardına göre, bir bileşik milyonda 900 ppm'den fazla klor veya brom içermemelidir ve ayrıca toplamda 1500 ppm'den az halojen içermelidir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp