IECEE CB Şeması Testleri

IECEE CB Şeması Testleri

Elektroteknik Ekipman ve Bileşenler için Uygunluk Değerlendirme Şemaları için IEC Sistemi (IECEE) Sertifikasyon Kuruluşu (CB) Şeması, elektrikli ve elektronik ekipman, cihaz ve bileşenlere yönelik ürün güvenliği test raporlarının ve sertifikalarının karşılıklı kabulü için dünyanın ilk uluslararası sistemidir.

IECEE CB Şeması Testleri

Uluslararası kabul görmüş ürün güvenliği standartlarının kullanımına dayanan CB Programı, ürünlerin geçerli teknik standartlara göre test edilmesinden sorumlu olan küresel bir CB test laboratuvarları (CBTL) ağına dayanır. Ürün test sonuçları daha sonra CB Şemasına üye ülkelerdeki ulusal sertifika kuruluşlarına (NCB'ler) sunulur ve bunlar CBTL tarafından test edilen ürünlere ek testler olmadan yasal erişim yetkisi verebilir.

CB Sertifikasyonun Faydaları

Şu anda dünya çapında 50'den fazla CB Programı üyesi ülke bulunmaktadır:

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Kenya, Malezya, Meksika , Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan ve Karadağ, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri.

CB Programını kullanan üreticiler, pahalı, mükerrer testlere gerek kalmadan potansiyel olarak her CB Programı üye ülkesine erişebilirler.

Ayrıca, CB Programı başvuru sahiplerine ek test gerekmediği için genellikle NCB'ler tarafından öncelik verilir.

Neredeyse tüm 19 CB Scheme ürün kategorisi altında elektrikli ve elektronik ürünleri test edebilen CB Şeması tarafından yetkilendirilmiş CBTL'ler işletiyoruz. CB Şeması ürün testine ek olarak, EUROLAB aynı zamanda CB Programı kapsamında tanınan bir NCB'dir.

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, değer katmak ve güvenli ve güvenilir ürünler sunmanıza yardımcı olmak için tüm ürün geliştirme döngüsü boyunca sizinle birlikte çalışır. EUROLAB teknik profesyonelleri, uluslararası danışma kurullarına ve standart geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katılır ve mevcut ve değişen gereksinimler hakkında güncel bilgi sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp