Makina Elektriği Testleri

Makina Elektriği Testleri

Elektrik çarpması, vücut elektrik devresinin bir parçası haline geldiği zaman, genelde bir elektrik devresinde bir kaçak olduğu zaman ortaya çıkmaktadır. Elektrik çarpmasında şokun etkisi, hafif bir karıncalanmadan ciddi yanıklara ve kalp durmasına kadar değişebilir. Örneğin 5 miliamper acı verici olmazken, 6-30 miliamper ağrılı şok, 50-150 miliamper aşırı ağrı, solunum durması ve şiddetli kasılmalara neden olmaktadır. 10 bin miliamper üzeri ise ciddi yanıklara ve kalbin durmasına neden olmaktadır.

Makina Elektriği Testleri

Sadece elektriksel tehlikelerin bilincinde olan çalışanlar, elektrikli makinalar ve ekipman üzerinde çalışmalıdır. Elektrik güvenliği, elektriğe karşı alınan her türlü güvenlik önlemini ifade etmektedir.

Elektrik, şüphesiz modern üretimin en temel ihtiyaçlarından biridir, ancak bütün güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekmektedir. Bazı elektrikli makinalar, yüksek voltaj ve yüksek elektrik gücü nedeniyle, çalışanlar için daha fazla tehdit oluşturmaktadır. Güvenlik önlemleri, işletmenin faaliyet alanına bağlı olarak farklı olabilir. Ancak her durumda makinaların düzenli bakımlarının yaptırılması, istenmeyen durumları önlemek için bir zorunluluktur. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemeler de esasen bunu gerektirmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp