Radyo ve İletişim Ekipmanları Uygunluk Testleri

Radyo ve İletişim Ekipmanları Uygunluk Testleri

Bir verici içeren radyo ve telekomünikasyon terminal ekipmanı, ev ve iş hayatının giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Telsiz bileşeni ister şirket içinde tasarlanmış olsun, ister önceden test edilmiş bir gömülü kablosuz teknolojisi içeriyor olsun, ürüne CE işareti veya diğer global işaretleri uygulamak için yine de bazı radyo uyumluluk testleri gerekli olabilir.

Radyo ve İletişim Ekipmanları Uygunluk Testleri

AB içinde bir radyo ürününü piyasaya sürmek veya bir radyo ürününü hizmete sokmak için, üreticilerin ürünü CE İşareti alması gerekmektedir. Bunu yapmak için, Radyo Ekipmanı Direktifi (RED) 2014/53 / EU ile uyumlu olduklarını göstermeleri gerekir;

  • Radyo ekipmanının artık RED ile uyumluluğu göstermesi gerekiyor
  • Telekomünikasyon Terminal Ekipmanı (TTE), RTTE'den EMC Direktifi 2014/30 / EU ve Düşük Voltaj Direktifi (LVD) 2014/35 / EU'ya taşındı

EUROLAB olarak, CE işareti ve diğer küresel uygunluk sertifikaları için çeşitli radyo ve telekomünikasyon cihazları için ön uygunluk ve uygunluk testleri sunan, akredite laboratuvarlarımız bulunmaktadır.

Bir radyo ürünü tipik olarak, verici çıkış gücü, frekans aralığı, frekans kararlılığı, istenmeyen yayılan ve / veya iletilen emisyonlar, bitişik kanal gücü ve güç yoğunluğu gibi teknik gereksinimler için değerlendirilir. CE işaretli telsiz ürünleri için bu, Radyo Ekipmanı Direktifi (RED) tarafından zorunlu kılınan EMC ve elektrik güvenliği gerekliliklerine ilavedir.

İlgili Avrupa uyumlaştırılmış standartlarına yönelik değerlendirmeler, size uygunluk varsayımı sağlayacak ve güvenle bir Uygunluk Beyanı (DoC) yayınlamanıza olanak sağlayacaktır.

Radyo Ekipmanı Direktifinin temel unsurlarından biri, mevcut radyo spektrumunun en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Bu, uyumlaştırılmış ETSI standartlarına uygun olarak bir dizi radyo performans testi ile değerlendirilir.

EUROLAB'ta, ya önceden var olan radyo modüllerini kullanan ya da kendi tasarladıkları ayrı kablosuz devreleri yerleştiren çok çeşitli üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, hızla genişleyen bir test portföyüne sahibiz.

Radyo Ekipmanı Direktifi, Telekomünikasyon Terminal Ekipmanını (TTE) kapsamının dışında tutar ve artık CE işareti için EMC ve Düşük Voltaj (LV) Direktiflerinin gerekliliklerine tabidir. Kablosuz arayüzlü bir ürün hala EMC ve elektriksel güvenlik gereksinimlerine tabidir, ancak bunlar ayrı EMC ve Düşük Voltaj Direktifleri yerine doğrudan RED kapsamındadır.

Test laboratuvarlarımız, CE işareti ve FCC gibi diğer küresel uygunluk sertifikaları için çok çeşitli TTE ürünlerini ve ayrıca kablosuz arayüz içerenler, özellikle Kısa Menzilli Cihazları test edebilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp