Taşınabilir Cihaz Testi

Taşınabilir Cihaz Testi

Bazen elektriksel güvenlik testi ile taşınabilir cihaz testi arasında genellikle taşınabilir olduğu düşünülebilecek cihazlarda rutin olarak yapılan karışıklıklar olabilir. Elektriksel güvenlik testi, bir ürünün tasarımını ve üretimini değerlendirir ve bir ürünü yasal olarak piyasaya sürmek için CE işareti gereksinimlerinin bir parçasıdır. 

Taşınabilir Cihaz Testi

Bu, kullanım sırasında sürekli güvenlik sağlamak için bir ürünün elektrik özelliklerinin sınırlı bir testi olan taşınabilir cihaz testinden farklıdır.

Piyasaya sürüldüğünde elektriksel olarak güvenli olan bir ürün, daha sonra kullanım sırasında aşınmaya veya hasara uğrayarak PAT'nin başarısız olmasına neden olabilir. Yanlış CE işaretine sahip olan ve Alçak Gerilim Direktifinin gerekliliklerini karşılamayan bir ürün taşınabilir cihaz testinden geçebilir.

Elektriksel güvenlik testi ve taşınabilir cihaz testi, her ikisi de gerekliliktir ve farklı amaçlara sahiptir. Elektriksel güvenlik testi ve taşınabilir cihaz testi hakkında soru ve sorunlarınız için laboratuvarımıza ulaşmaktan çekinmeyiniz. Uzmanlarımız her türlü soru ve sorunlarınızı çözmekten memnuniyet duyacaktır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp