Endüstriyel Testler

Endüstriyel Testler

EUROLAB, enerji, kimya, petrokimya, otomotiv, petrol, gaz, havacılık, demiryolu, altyapı, inşaat, çelik işleri vb. gibi çok farklı sektörlerde kullanılan endüstriyel ekipmanlar için çok çeşitli testler sunar.

Endüstriyel Testler

EUROLAB, yüksek riskli endüstriler de dahil olmak üzere çeşitli endüstrilere özelleştirilmiş hizmetler sunar ve pek çok farklı sektör için, metaller, kompozitler ve polimerler, inşaat malzemeleri, toprak, mekanik, elektrik ve elektronik bileşenler ve sistemler vb. gibi endüstriyel malzemelerin test, ölçüm ve analizlerini gerçekleştirir. 

Örneğin; motorlu ürünler, seri üretime hazır olmak için bir dizi testten geçmelidir. Bir otomobilin içerdiği parçalar, değişen basınç, gürültü, titreşim ve diğer zorlu kuvvetlere dayanmak için dinamik test laboratuvarlarına gönderilir. Üreticiler için, her ürünün beklenen ömrü boyunca yaşlanma sürecine nasıl dayanabileceğini bilmek önemlidir. Bu şekilde, üreticiler ürünleri daha esnek hale getirmek ve arıza sıklığını ve garanti taleplerini azaltmak için gerekirse tasarım revizyonları yapabilirler. Bu amaçla, yaşlanma sürecini hızlandırmak için endüstriyel testler kapsamında ürünler üzerinde çeşitli testler yapılır. 

Diğer taraftan, makineler, araçlar, uçaklar ve elektronik cihazlar için titreşim testi, ürün inceleme sürecinin önemli bir parçasıdır. Titreşimlerin ve titremelerin etkileri, ses tasarımı olmayan herhangi bir ürünün iç mekanizmalarına zarar verebilir. Bu nedenle askeri, havacılık ve otomotiv sektörlerinde piyasaya sürülmeden önce ürünler üzerinde titreşim testleri yapılmaktadır.

Düşme testi ile, çarpışmadan ve düşmeden sonra bu ürünlerin düşebileceği ve bozulmadan kalabileceği yüksekliği belirlemek için ürünler veya ambalajlar test edilir. Düşürme testi, tüm sektörlerdeki ürünler ve ambalajlar için önemlidir. Mekanik şok testi, piro-şok ve gemide şok testi de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılır. Piro-şok, test ürününe bağlı bir patlayıcının şokunu simüle ederken, ağır şok olarak da bilinen gemi şoku, patlayıcı geminin altındaki suda patlatıldığında güvertedeki şok ekipmanını bir yüzer kullanılarak gerçekleştirildiğinde taklit eder.

Endüstriyel testler kapsamında oldukça yaygın olan termal şok testinde, ürünler sıcaklıkta aşırı, ani dalgalanmalara maruz kalır. Amaç, bu ürünlerin bu değişiklikler altında nasıl uçacağını belirlemek için sıcak-soğuk spektrumunun her iki ucundaki sıcaklık eşiğini test etmektir. Termal şok testi tipik olarak ani sıcaklık değişikliklerinin düzenli olduğu ortamlarda kullanılmak üzere üretilen ürünlerde yapılır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, endüstriyel testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp