ASTM Tip Onay Testleri

ASTM Tip Onay Testleri

Günümüzde dünya genelinde, sağlık ve güvenliği arttırmak, ürün kalitesini geliştirmek, ticareti güçlendirmek ve tüketici güvenini arttırmak için 12 binden fazla ASTM standardı kullanılmaktadır. ASTM standartları başarılı bir küresel ticaret stratejisinin temel taşları olmuştur.

ASTM Tip Onay Testleri

Bu kapsamda olmak üzere ASTM tip onayı, bir tasarımın üretiminin ve örneklerinin, belirtilen ASTM performans standartlarını karşılayacağına dair bir onayı ifade etmektedir. Bu onay, bir satış sonrası ürünün kalite standardına ulaşması veya bu standardı aşması gerektiğini öngörmektedir. Üretici firmaların, seri üretime başlamadan önce tekrarlanabilirlik ile ilgili standartlara uygun üretim yapabileceklerini onaylamaları gerekmektedir.

Tip onayı, dünya genelinde olduğu gibi Avrupa Birliği mevzuat standartlarından etkilenmektedir. Akredite kuruluşlar üçüncü taraf olarak, testlerde adil olmak ve önyargısız bir şekilde tip onay belgesi düzenlemek zorundadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp