CAN / CGSB 43.150 Testi

CAN / CGSB 43.150 Testi

EUROLAB, CAN / CGSB-43.150-97'ye göre performans paketleme testi sağlar. EUROLAB, bu test yöntemi ve CAN / CGSB-43.146-2002 - Tehlikeli Malların taşınması için Ara Dökme Konteynerlerin Tasarımı, İmalatı ve Kullanımı için Transport Canada tarafından tanınmaktadır.

CAN / CGSB 43.150 Testi

CAN / CGSB-43.150-97, dökme olmayan tehlikeli maddelerin 400 Kg veya 450L'ye kadar taşınması için tasarlanan ambalaj ürünlerinin performans gereksinimlerini açıkladı. Gazların, bulaşıcı veya radyoaktif ürünlerin taşınmasının CAN / CGSB-43.150-97 kapsamında olmadığını unutmayın.

CAN / CGSB-43.150-97'de de açıklanan ambalaj kodları, kullanılan ambalaj ve malzeme türüne bağlıdır. En iyi bilinen ambalaj kodları muhtemelen 4G (sunta kutular) ve 1A2'dir (çelik variller). Bununla birlikte, onlarca ambalaj kodu mevcuttur ve her birinin kendi uygulanabilir testleri vardır.

Tehlikeli ürünler 3 paketleme grubuna ayrılır: Büyük, orta ve küçük tehlikeye sahip maddeler ve nesneler için sırasıyla ambalaj grupları I, II ve III

Aşağıdaki maddeleri veya nesneleri içermesi amaçlanan ambalaj:

  • paketleme grupları I, II veya III, "X sınıfı" olarak belirtilir
  • Yalnızca paketleme grupları II veya III, "Y sınıfı" olarak belirtilmiştir
  • yalnızca paketleme grubu III, "Z sınıfı" olarak belirtilmiştir

X sınıfı ambalaj son derece tehlikeli maddeler içerebildiğinden, test parametreleri Y veya Z sınıflarından daha zordur. Örneğin, katı maddeler içeren bir 4G kutusu, 1,8 m yükseklikten düşmelere "X sınıfı" ve (yalnızca ) 0,8 m "derece Z" olarak derecelendirilmelidir.

Ambalajınız küçük tehlikeye sahip ürünler taşımayı amaçladıysa, X sınıfı koşullar altında test etmek, test sırasında üzerinde gereksiz stres yaratabilir ve maliyetli ve gereksiz tasarım değişikliklerine yol açabilecek arızalara neden olabilir.

EUROLAB, ürününüz için hangi performans gereksinimlerinin geçerli olduğunu ve ihtiyaçlarınızı karşılayan test kriterlerinin neler olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp